Milovníci telefonů pozor. Víte, jak máte nabíjet své telefony, co jim vadí a jaká je jejich vodotěsnost? Dnes se na tyto zajímavé mýty podíváme.
Každý výrobce telefonů vám dá manuál k telefonu, kde jsou obecné informace, jak telefon používat, nabíjet a další věci. Ovšem ne všechna tato pravidla jsou pravdivá. Dnes se podíváme na to, co nám řekl odborník na tuto tématiku.
Správné nabíjení telefonu
Když se zeptáte deseti odborníků na to, jak se má nabíjet telefon, tak nejspíše nedostanete úplně stejné odpovědi, ale budou se v některých názorech lišit. Dnes se podíváme na ty nejznámější mýty ohledně nabíjení telefonů.
Mýty o bateriích telefonů:
- Nabíjení v leteckém režimu – Dle testů, které se dělaly, bylo zjištěno, že nabíjení v leteckém režimu sice omezí všechny funkce telefonu, ale nabíjecí rychlost se o moc nezvýší. Ve většině případů se telefon nabil o 4 minuty rychleji než normálně.
- Vybít na 0 % než začnete nabíjet – Mnoho lidí si myslí, že je dobré nechat vybít baterii na 0 %, než ji budete opět nabíjet. Tento lidmi rozšířený mýtus je ovšem chybný. Dle slov odborníka je nejlepší volbou udržovat telefon od 20 % do 80 %. Tím zvýšíte počet nabíjecích cyklů a celkovou životnost baterie.
Voděodolnost telefonu
Voděodolnost u elektroniky možná není taková, jak jste si doposud mysleli. Ne všechna elektronika je voděodolná a krytí IP není všestranné. Samozřejmostí je, že všichni výrobci počítají s tím, že se můžete ocitnout v prostředí, kde je vlhko nebo voda a základní ochrana je skoro u všeho. Ovšem každý z nich počítá také s tím, že lidé budou požívat selský rozum a nebudou chodit s notebookem plavat.
Základem je značka IP, za kterou je dvojice čísel. První číslo udává stupeň ochrany před cizím předmětem nebo nebezpečným dotykem. To druhé je potom ochrana před vniknutím vody. Krytí IP00 je tedy bez ochrany. Oproti tomu voděodolnost telefonu ip 68 vám už bude dostatečně stačit.
Nevsázejte tak na první telefon, u kterého je psané, že je voděodolný, nemusí tomu tak úplně být.