výhody podlahového topení

Výhody podlahového topení

Před položením podlahy, se dobře rozmyslete, zda nezvolíte podlahové vytápění. Výhody podlahového vytápění vás překvapí v mnoha ohledech.

Každý z nás miluje teplo domova, a to platí dvojnásob v zimním období. Člověk je neustále promrzlí a teplo domova ho zahřeje nejen na těle, ale také na duši. V případě, že máte hotovou hrubou stavbu a nyní se rozhodujete, jaké dáte podlahy, tak neváhejte a zvolte podlahové vytápění. Výhody podlahového topení vás mile překvapí a hned si ho zamilujete.

Dvě možnosti podlahového vytápění

Člověk má vždy na výběr, a to platí i v případě podlahového vytápění. Při její realizaci si můžete vybrat, ze dvou možností, a to soustavy kabelů nebo rozložených trubek. Dle výběru pak prochází v trubkách voda a v kabelech elektrický proud. Tyto soustavy vedou vždy pod dlažbou a instalují se před samotnou pokládkou dlažby. Samozřejmostí je, že jsou tyto soustavy rovnoměrně rozloženy, díky čemuž je vyhřívání po celém povrchu místnosti. Ať už zvolíte jednu či druhou variantu, tak se jedná o sálavé teplo, které je nejlepší možná varianta. Teplo od podlahy totiž nic nenahradí a jak se říká zima je vždy od nohou.

výhody podlahového topení

Elektrický nebo vodní systém

  • Elektrický systém je vedený ze soustavy kabelů, fólii či topných rohoží. Jeho pořízení je oproti vodnímu systému levnější a má jednodušší instalaci. V porovnání s vodním systémem má velmi nízký profil a podlaha tak není oproti původnímu podkladu nijak zvýšená. Jedná se o zlatou střední cestu.
  • Vodní systém je sice finančně draží a má horší instalaci, ale nabídne vám výhody i v létě. Oproti elektrickému podlahovému topení má nižší náklady na provoz. Vodní systém funguje díky speciálním hadicím, které jsou rozmístěny po místnosti a protéká v nich voda. V trubkách může kolovat i studená voda čímž přispěje k ochlazování místností a funguje jako klimatizace.

Výhody podlahového topení

Podlahové vytápění vám přinese řadu výhod, které během roku oceníte jak vy, tak vaše děti. Zde jsou hlavní výhody podlahového vytápění:

  • Teplou podlahu ocení v zimním období hlavně děti a vaši domácí mazlíčci. Ti tráví na podlaze mnoho času a bude pro ně mnohem příjemnější, podlahové topení než radiátory.
  • Podlahové topení je mnohem úspornější než klasické radiátory. Rozložení tepla je mnohem efektivnější a nedochází tak k jeho ztrátě.
  • Velkou výhodou je podlahové topení i pro alergiky. Sálavé teplo totiž nijak necirkuluje a nevíří se tam vzduch jako je tomu u klasického radiátoru.
  • Hlavní výhody podlahového topení je v ušetření místa. Radiátory totiž nebudou nikde zavazet a můžete tak daleko lépe rozprostřít váš nábytek.
výhody podlahového topení

Nevýhody podlahového vytápění

Samozřejmostí je, že podlahové vytápění má i své nevýhody. Těch je však jenom pár a záleží na úhlu pohledu. Zde jsou ty hlavní nevýhody.

  • Podlahové vytápění se nedoporučuje u straších budov, kde jsi nejste jistí správnou izolací budovy. Tím se vám může podlahové vytápění prodražit.
  • U vodního systému je nevýhodou nutné navýšení podlahy oproti podkladu.
  • Podlahové vytápění je časově náročnější, dražší a má horší instalaci.

Toto jsou všechny nevýhody podlahového vytápění, kterých je pouze pár a jedná se spíše o zajímavosti než o nevýhody. Nenechte se tak odradit, protože výhody podlahového topení daleko předčí nevýhody.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *