Nebeská brána Tianmen

Nebeská brána Tianmen

Čína má nespočet přírodních památek a vidět je na vlastní oči je ohromující. Jedním z takových míst je Nebeská brána Tianmen, která vás ohromí.

Skvost v provincii Chu-nan

Číňané jsou známí po celém světě, a to nejen svými megalomanskými stavbami, ale také přírodními skvosty, které berou dech. Jedním takovým skvostem je Nebeská brána Tianmen, která se nachází v provincii Chu-nan. Tato přírodní památka je jen kousek od městečka Zhangjiajie a představuje bránu do nebes.

Nebeská brána Tianmen

Nebeská brána Tianmen – historie

Původně se jednalo o přírodní úkaz, jako je v České republice Pravčická brána. Tak jako u nás, tak i u Číňanů se toto místo stalo turistickou památkou a navštěvuje ho nespočet turistů každý rok. Původně však toto místo bylo netknuté člověk a bylo potřeba ho trošku upravit, aby se turisti dostali až k vrcholu. Právě turisté jsou v Číně velice důležití, a to hlavně díky přínosu peněz.

Nebeská brána Tianmen

Budování cest k Nebeské bráně Tianmen

Cesta k tomuto skvostu však dělala velký problém a bylo nutno zde vybudovat pitoreskní silnici. Toto Silnice 99 zatáček je nejzakroucenější silnicí vůbec a je označováno jako nejkrásnější cesta na světě. Právě devítka představuje v Číně šťastné číslo a čte se stejně, jako věčnost či dlouhověkost. Tato silnice však není jediná možnost, díky které se dostanete nahoru. Přímo z města vede i lanovka, která vede přes vysoké hory a je dlouhá 7,5 km. K Nebeské bráně Tianmen vede přesně 999 schodů, které přestavují šťastné číslo. Ovšem jak známe naše vynalézavé Číňany, tak to stále není všechno. Kolem celé hory byly vybudovány skleněné a betonové chodníky, a to v ohromné výšce. Kde se nedalo postupovat, tak byly vybudovány tunely, a to pro soustavu eskalátorů. Tyto eskalátory jsou umístěny podél schodů a také mezi vrcholem hory a úpatím skalního okna.

Nebeská brána Tianmen

Zajímavosti o Nebeské bráně Tianmen

Tato přírodní památka se stala zdrojem příjmů a člověk na její prohlídku potřebuje alespoň jeden den. V oblasti hory Tianmen se nachází obchůdky se suvenýry, restaurace a také na vrcholu hory klášter. Těšit se zde můžete na to, že v ceně vstupného jsou započítané shuttle busy, které vedou po Silnici 99 zatáček, neskleněné schody a také eskalátory.

Vznik Nebeské brány Tianmen

Brána původně vznikla vodní erozí mezi dvěma vrcholy a dodnes Číňané tvrdí, že se jedná o největší okno na světě. Toto okno má 131,5 m na výšku a na šířku dosahuje 30 m. Nebeská brána Tianmen je přístupná již zmíněnou lanovkou na vrchol hory. Odtud se musíte vydat soustavou cest až ke klášteru, zde jsou eskalátory, díky kterým se dostanete do spodní části Nebeské brány. Druhou cestou na vrchol je pak Silnice 99 zatáček, na kterou navazuje 999 schodů.

Nebeská brána Tianmen

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *