Čím krmit morčata?

Čím krmit morčata?

Morčata jsou jedním z nejrozšířenějších a nejoblíbenějších domácích mazlíčků. Nejčastěji je najdeme v dětských pokojíčcích v kleci a v zahradním výběhu pro králíky. Pojďme se tedy společně podívat na to, čím byste měli správně morčata krmit a čemu byste se měli raději vyhnout.

Seno

Seno by mělo tvořit hlavní složku potravy morčat. Morčata jsou známá tím, že na rozměr svého těla, toho zvládnou sníst opravdu hodně. A hlavní složkou jejich potravy by mělo být bezpochyby seno, které pomáhá nejen správnému trávení, ale dokáže tyto malé hlodavce zasytit i na dostatečně dlouhou dobu. Ke každé kleci tak jistě patří neustále plný seník.

Tip: Některá morčata milují, když se mohou do sena zahrabávat a ležet v něm. Můžete tedy vyzkoušet, nedávat seno do seníku, ale přímo do klece.

Čím krmit morčata?

Zelenina a ovoce

Okurka, paprika, mrkev, jablko, salát, banán… Morčata milují zeleninu a ovoce všeho druhu. Jakmile si morče pořídíte, velmi rychle poznáte, který druh má váš malý domácí mazlíček nejraději. Zelenina a ovoce, stejně jako seno, je pro morčata velmi důležitá. Dodává jim spoustu vitamínů a minerálů, které ke svému životu potřebují. Pořádnou porci byste jim tak měli několikrát denně dopřát.

Tráva

Na jaře a v létě můžete těmto malým hlodavcům natrhat i čerstvou zelenou trávu – obzvláště rády morčata mají mlíčí neboli listy od pampelišek. Pozor byste si však měli dát na to, abyste morčátku trávy nedali moc, nebo aby nebyla mokrá. Morčátku by to mohlo způsobit zažívací problémy – což byste poznali na řídkých bobcích.

Granule

Poslední složkou potravy, kterou by morče mělo konzumovat, jsou granule. Na trhu je k dostání celá řada krmiv. Některá z nich jsou kvalitní a zdraví prospěšná (krmiva vyrobená ze sena a zeleniny) a jiná zdraví spíše škodí (barevná a plná laskomin). V každém případě by však granule měly sloužit pouze jako doplněk stravy a morče by je nemělo dostávat každý den. Granule by měly sloužit spíše jako pamlsek za odměnu.

Jeden komentář

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *