zoo v jihomoravském kraji

Zoo v jihomoravském kraji

Víte, jaké zoologické zahrady jsou v jihomoravském kraji a kde je u nás najít? Zoo v jihomoravském kraji jsou hned tři a dnes se na ně podíváme.

  • Zoologická zahrada Brno – Zoologická zahrada v Brně se nachází v Bystrci, a to na okraji města. Celá prohlídka zahrady vám zabere zhruba půl dne a doporučená je pevná obuv. Ačkoliv se to nezdá, tak celá zahrada je v kopci a pokud jí chcete projít celou, tak se pěkně našlapete. Ovšem zážitek za to rozhodně stojí, je zde k vidění spousta zajímavých zvířat a během roku se zde pořádá nespočet akcí. Tato zoo v jihomoravském kraji vám nabídne i možnost pořádat zde narozeninovou oslavu pro děti. Zoo v Brně se poprvé návštěvníkům otevřela v roce 1953, a to 30. srpna. Letos tomu tak bude 70 let od otevření a je určitě co slavit. Za tu dobu se zde narodilo nespočet zvířat a také se zoo poměrně dost rozšířila. Samozřejmostí je parkování hned u zoo a také občerstvení uvnitř areálu. Ceník najdete na jejich stránkách a je rozdělený na hlavní a vedlejší sezónu. Po prohlídce zoo se můžete vydat směr Brněnská přehrada, kde se můžete smočit.
zoo v jihomoravském kraji
  • Zoologická zahrada Bošovice – Jen málo kdo ví, že v Bošovicích se nachází malá zoologická zahrada s ptactvem. Tato zoo je jediná v Evropě a můžete zde vidět ptactvo z nejrůznějších koutů planety. Najdete zde ptactvo z Ameriky, Afriky i Austrálie. Navštívit tuto zoo je možné od března do listopadu, a to v čase od 10 hodin. Samozřejmostí je, že dělají během roku nespočet akcí, které jsou určeny jak pro děti, tak pro dospělé. K vidění je aktuálně 80 voliér a další jsou ve výstavbě. Dospělí zde zaplatí vstup 140 Kč a děti od 3 – 15 let 90 Kč. V průběhu prohlídky si můžete dát chutnou kávu nebo něco k snědku v kavárně Café Kakadu. Toto místo rozhodně stojí za navštívení a rozhodně se řadí mezi velmi navštěvované zoo v jihomoravském kraji.
zoo v jihomoravském kraji
  • Zoologická zahrada Hodonín – Tato zoo vám samozřejmě nabídne program během celé sezóny a bude jen na vás, jaký termín zvolíte. Těšit se můžete na 400 kusů našich i exotických zvířat, a to v mnoha druzích. Otevřeno zde mají každý den, a to od 9:00 do 19:00. Pořádají se zde tábory a zajímavé kroužky pro děti. Vstupné pro dospělé zde činí 150 Kč a pro děti do 15 let 100 Kč. Samozřejmostí je i vstupné pro rodinu, a to 2+2 nebo 2+3. Dále se zoo podílí na ochraně ohrožených druhů zvířat. Zoo je ve velké většině rovinatá a jedná se tak o oblíbené místo pro návštěvníky s dětmi.
zoo v jihomoravském kraji

Pokud tedy chcete navštívit zoo v jihomoravském kraji, tak zvolte jednu z nich. Rozhodně si výlet užije celá rodina a budete mít nádherné vzpomínky.

zoo v jihomoravském kraji

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *