Kovozoo

Kovozoo

Už máte plné zuby toho, že jdete do zoo za zvířaty a oni jsou schované? Pokud ano, tak navštivte Kovozoo, kde se před vámi zvířata schovávat určitě nebudou.

Kovozoo je unikát, který stojí za to

Kovozoo je unikátní zoo, která vznikla pro potěšení dětí i dospělých a zároveň kvalitně využije kovový šrot. Psal se rok 1867, kdy bratři Abraham a Heřman Mayovi koupili velký areál ve Starém Městě. Zde založili bratři cukrovar, který fungoval až do roku 1998. Po sléze celý areál odkoupila firma KOVOS-STEEL Recycling, s.r.o., která se zabývala výkupem železného šrotu. Zde se zrodila první myšlenka, která vedla k unikátu zvanému Kovozoo. Tato myšlenka se realizovala spoustu let a veřejnosti byla ukázána 21.4.2012.

Kovozoo

Co čekat od Kovozoo

V Kovozoo se nachází nespočet zvířat, která jsou tvořena ze železného šrotu. Všechny zvířata jsou unikátní a jsou tvořena z nejrůznějšího materiálu, jako jsou kombinačky, šroubky, matičky, ozubená kolečka, pružiny a další kovový šrot, který se dá využít. Kromě zvířat jsou zde i další výrobky ze šrotu, a to pohádkové postavy, ptačí budky a další. Všechny zvířata vznikají přímo v areálu, a to v porodnici. Veškerý kovový odpad tak dostane nový život a potěší nové návštěvníky zoo. Kovozoo je velice oblíbená i u škol, které sem jezdí každým rokem na zájezd.

Kovozoo

Co v areálu najdete

Kromě nejrůznějších zvířat a dalších výrobku zde najdete i kavárnu a jídelnu. Těšit se tak můžete na domácí limonádu, palačinky, či kvalitní kávu. Jídelna i kavárna jsou otevřeny od pondělí do neděle a není tak problém se zde najíst nebo posedět u kávy. Samozřejmostí je také obchůdek se suvenýry, kde můžete  zakoupit drobnost pro svoje známé. Hned při vstupu je také bufet, kde si můžete dát tradiční rychlé jídlo, jako je párek v rohlíku, langoš a další.

Kovozoo

Nachází se zde také kovárna, kde si můžete vyzkoušet své kovářské dovednosti. Nabízejí zde také kovářský kurz, kterého se můžete zúčastnit sami nebo ve skupině. Kovárna je otevřená v období prázdnin, a to každý den. Pro skupinový korz je potřeba se objednat dopředu.
Dále je zde kovářské muzeum, kde se dozvíte spoustu zajímavostí o našich předcích a o tomto řemeslu. Muzeum je samozřejmě započítané v ceně a neplatíte tak nic navíc. Poslední věcí je kovářský ateliér, kde vznikají unikátní díla z kovového odpadu.

Kovozoo

Těšit se během roku můžete i na zajímavé akce, které Kovozoo pořádá. Pokud tedy hledáte zajímavé místo, tak je to právě Kovozoo, kterou ocení jak děti, tak dospělí.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *