největší výletní loď na světě

Největší výletní loď na světě

Milovníci cestování pozor, v sobotu vyplula na svojí první plavku největší výletní loď na světě, která vám poskytne vše, na co si vzpomenete.

Výletní loď Icon of the Seas

Největší výletní loď na světe je opravdovým gigantem, který pluje po moři. V sobotu 27.1.2024 vyplula na svojí první plavbu po tropických ostrovech východního Karibiku. Na křtu lodi se podílel slavný fotbalista Lionel Messi s jeho hráči z Interu Miami. Loď nese název Icon of the Seas a je poháněna šesti motory, které fungují jak na zkapalněný zemní plyn (LNG), tak destilátovým palivem.

největší výletní loď na světě

Zajímavosti o největší výletní lodi na světě

  • Loď měří na délku 365 metrů, má 20 palub a šířku 49 metrů
  • Loď pojme 2350 členů posádky a maximálně 7600 cestujících.
  • Na palubě je 7 bazénů a 6 tobogánů.
  • Na lodi také najdete nejvyšší tobogán, nejvyšší vodopád a také největší vodní park, co se týče výletních lodí.
  • Loď dosahuje rychlosti 41km/h, což odpovídá 22 uzlům.
  • Také zde najdete největší plavecký bar na moři.
  • Nechybí zde také divadlo, mnoho restaurací a barů a ledové kluziště.
  • Loď je dále rozdělená na 6 zábavných čtvrtí a každá z nich má jiné téma.
největší výletní loď na světě

Pro koho je loď určena

Největší výletní loď na světě zabaví všechny, co mají rádi dobrodružství. Najdete zde rozsáhlé wellness, ale i spoustu zábavy pro děti. Můžete vzít na dovolenou své prarodiče i známé. Zábavu zde najdou jak sportovci, tak peciválové, kteří si chtějí dopřát odpočinku u bazénu. Jde o dovolenou, kterou zkrátka ocení úplně každý.

Kajuty a apartmány

Největší loď na světě disponuje 28 druhy kajut, které uspokojí i ty nejvybíravější hosty. Více než 70 % těchto kajut je vybaveno okny, které jsou od podlahy ke stropu. Užijte se tak perfektní výhled na moře, a to nejen z okna, ale i ze soukromého balkónu, který je součásti pokojů.

největší výletní loď na světě

Najdete zde také kajuty pro rodiny s dětmi. Vybírat můžete z více druhů. Royal Loft Suite jsou kajuty s nekonečným balkónem a pojmou až 6 osob.

Pokud si chcete však dopřát opravdového luxusu pro celou rodinu, tak zvolte Ultimate Family Townhouse. Do tohoto apartmá se vleze až 8 osob a to na užitné ploše 164 metrů čtverečních. K tomu musíte však započítat ještě balkón s vířivkou, který má dalších 70 metrů. Apartmán zahrnuje dvě ložnice, bar, kinosál, prostor pro stolní tenis, přístup do čtvrti Surfside a vlastní skluzavku.

Přemýšlíte-li o perfektní dovolené, tak už jí nehledejte. Toto je dovolená, která se nedá vlastními slovy popsat.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *