BIO dětské ovocné příkrmy pro děti

Dětské příkrmy – kdy s nimi začít a jak si je uvařit?

V životě každého miminka nastává čas, kdy je potřeba z mléka přejít na příkrmy. Víte ale kdy s dětskými příkrmy začít, s jakými druhy byste měli začít a jak si sami doma můžete udělat bio ovocné příkrmy? Pokud ne, jste tu na správné adrese. Společně si totiž vše řekneme.

Kdy začít s dětskými příkrmy?

Věk, ve kterém byste měli s dětskými příkrmy začít, je různý a záleží na mnoha faktorech. Jedním z nich je, zda je miminko kojené, nebo je na umělém mléku.  Nekojená miminka s příkrmy začínají dříve. Obvykle kolem pátého měsíce života. Kojená miminka později, nejčastěji až kolem šestého měsíce. Vždy je však nutné přihlédnout ke zdravotnímu stavu děťátka a k jeho vývoji. Některá miminka jsou na příkrmy připraveny dříve, jiné později. Vždy byste se tak měli řídit radami doktora. Předčasné, nebo naopak opožděné zavedení příkrmů totiž může ohrozit zdravý vývoj dítěte.

Jak začít s příkrmy?

Miminko začíná obvykle se zeleninovými příkrmy. Ovocné výživy pro děti jdou obvykle do jídelníčku novorozence až naposled. Za začátku jde především o ochutnávání. Dejte miminku jednu, nebo dvě lžičky rozmačkané, uvařené zeleniny a sledujte jeho reakci. Za začátku jednotlivé příkrmy nestřídejte. Je nutné potraviny zavádět pomalu, abyste mohli včas odhalit případné potravinové alergie.

BIO dětské ovocné příkrmy pro děti

Recept na domácí BIO ovocné příkrmy

Pokud chcete pár korun ušetřit, můžete si doma sami zavařit BIO ovocné příkrmy – je to snadné. Stačí v hrnci uvařit a rozmixovat 50% jablek a 50% ovoce na dochucení. Vznikne vám chutné ovocné pyré, které můžete zavařit tak, jak jste zvyklý. Přidávat cukr, není potřeba. Ovoce je obvykle samo o sobě dostatečně sladké. Chuť výživy musí být dobrá. Co nechutná vám, pravděpodobně nebude chutnat ani miminku. Tímto způsobem si snadno, rychle a levně můžete sami udělat zdravou dětskou výživu, která vašemu miminku bude bezpochyby chutnat.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *