ochucene-oleje

Exkluzivní kouzlo italských chutí prostřednictvím ochucených olejů

Olivový olej je známý svou všestranností v kuchyni a je neoddělitelnou součástí středomořské diety. Ačkoli čistý olivový olej má sám o sobě jedinečnou chuť, ochucené olivové oleje nabízejí další rozměr gastronomického potěšení. Níže se zaměříme na tři vybrané ochucené olivové oleje – lanýžový a rozmarýnový olej od Marina Colonna a citrónový olivový olej Botticelli od farmy Tini.

Lanýžový olej Marina Colonna

Tento vynikající olivový olej je obohacen o esenci z bílých lanýžů, které dodávají oleji intenzivní a luxusní chuť a výrazné lanýžové aroma. Lanýžový olej Marina Colonna je ideální pro sofistikované pokrmy, které vyžadují jemný nádech luxusu. Skvěle se hodí k různým těstovinám, risottu, steakům, carpacciu a také jako dokonalý doplněk k vajíčkovým pokrmům. Přidání několika kapek tohoto oleje do hotového jídla může proměnit jednoduchý pokrm na gurmánský zážitek.

ochucene-oleje

Rozmarýnový olej Marina Colonna

Rozmarýnový olej Marina Colonna je dalším příkladem kvalitního ochuceného olivového oleje, které dodá vašim jídlům další dimenzi chutě. Rozmarýnový olej je vynikající pro pečení masa, přidání do marinád, na grilovanou zeleninu nebo jako základ pro dressinky salátů. Jeho výrazná a osvěžující chuť je také skvělým doplňkem k pečeným bramborám. Rozmarýnový olej vyzkoušejte také při pečení, kdy jedinečně provoní sladké speciality.

Citrónový olivový olej Botticelli od farmy Tini

Farmářská usedlost FrantoioTini v italském kraji Abruzzo produkuje tento jedinečný citrónový olej Botticelli. Při výrobě tohoto oleje jsou spolu s olivami lisovány také čerstvé citrony, což mu dodává jemnou a osvěžující chuť. Citrónový olivový olej je ideální pro rybí pokrmy, mořské plody, letní saláty nebo pro přípravu lehkých omáček. Také je vynikající pro pečení, kde dodává jedinečný nádech svěžesti. Od minulé sklizně se Botticelli vyrábí v certifikované BIO kvalitě.

Ochucené olivové oleje představují nejen vynikající doplněk pro různé pokrmy, ale také otevírají nové možnosti kulinářského experimentování. Ať už hledáte novou inspiraci pro vaše oblíbené recepty, nebo chcete vyzkoušet něco nového, tyto italské ochucené olivové oleje vás jistě nadchnou.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *