sjezd řeky Moravy

Sjezd řeky Moravy

Hledáte aktivní dovolenou, kterou si užije celá rodina? Pokud ano, tak zvolte sjezd řeky Moravy, která nadchne jak vás, tak vaše malé ratolesti.

Sjíždění řek v ČR

Ačkoliv se to nezdá, tak sjíždění řek je v České republice velmi oblíbené. Každoročně se na splavování řek chystá nespočet lidí, a to jak rodiny s dětmi, tak party přátel. Velkou výhodou je, že si v České republice můžete vybrat nespočet řek, které můžete sjíždět a můžete si tak vybrat každý rok jiné místo. Každá řeka vám nabídne něco jiného a o zábavu tak bude určitě postaráno.

Proč zvolit zrovna sjezd řeky Moravy?

Sjezd řeky Moravy je oblíbený především tím, že se nemusíte na řece mačkat s dalšími stovkami lidí, jako tomu je na Vltavě. Oproti Vltavě je zde o poznání méně lidí, ale se stejnou zábavou. Zdejší příroda je zde opravdu nádherná a určitě si užijete jak romantické splavování, tak dobrodružství s dětmi. Samozřejmostí je, že si zde můžete zapůjčit jak raft, tak a kánoi, kterou je dobré rezervovat předem.

Co čekat od splavování řeky Moravy

 • Řeka se splavuje od Hanušovic do Olomouce, a to cca 70 km.
 • Odhadem se dá řeka splavit za 3 – 4 dny. Vždy však záleží na tom, jak brzo vyjedete, nebo jak moc se budete chtít někde zdržet.
 • Nástupů a výstupů je po řece velké množství a dá se zastavit snad kdekoliv.
 • Samozřejmostí je, že je po řece řada kempů, kde se dá přespat, nebo ubytovat.
 • Strach nemusíte mít ani o občerstvení, kolem řeky jich je hned několik.
 • Sjezd řeky Moravy se dá naplánovat jak na celý týden, tak na pár dní.
 • Přírodní krásy, které určitě stojí k vidění jsou v úseku lužních lesů a Litevského Pomoraví.
sjezd řeky Moravy

Půjčovna lodí

Veškeré vybavení, nebo lodě si můžete zapůjčit hned od několika poskytovatelů, a to:

 • Tydra
 • In life
 • Bufur
 • Rafting Morava
 • Pádlo Morava
 • Půjčovna lodí Samba

Všechny tyto půjčovny se starají, abyste měli během celé dovolené pohodlí a také si dovolenou užili. Nabídnou vám kompletní vodácké vybavení a také vám poskytnou důležité rady.

Co je potřeba při sjíždění řeky?

Každý správný vodák by měl být připravený na vodu a měl by mít potřebné vybavení. Mezi vodáckou výbavu patří pár základních věcí, a to:

Barel – Barel z plastu patří mezi hlavní věc a rozhodně se nevyplatí vyplouvat bez něj. Do barelu si dáte všechny věci a dobře ho dotáhnete. Tento barel je umístěný mezi dvěma lidmi, a to mezi háčkem a kormidelníkem. Pozor, vždy barel uvažte k lodi. V případě překlopení vám barel neuplave a neztratíte tak všechny věci.

Oblečení – Vždy dbejte na to, abyste měli dostatek oblečení. V případě, že vyrážíte s dětmi, to platí dvojnásob. Oblečení se do sudu vždy vleze a určitě není na škodu. Nikdy nevíte, kdy se namočíte a jestli budete mít možnost oblečení někde vysušit. Berte také zřetel na to, že u vody je večer vždy zima a mohli byste toho litovat.

Provaz – Provaz se vám může hodit v mnoha ohledech. Můžete díky němu svázat lodě přes večer, nebo jen uvázat loď u břehu. Také se může hodit u jezů, kdy můžete loď spustit na provazu a jez obejít.

Vodácky vak – Sjezd řeky Moravy vám nabídne rychle tekoucí řeku i pasáže, kde řeka moc neteče. V takových pasážích se může hodit vodácký vak, do kterého můžete dát telefon, cigarety, nebo jiné věci, které chcete mít po ruce. Tento vak jednoduše připnete k lodi, nebo k barelu a budete ho tak mít stále při ruce. Samozřejmostí je, že je vak nepromokavý.

Ubytování v kempech

Sjezd řeky Moravy je obklopený kempy, kde se můžete během dovolené ubytovat. Ubytování lze zvolit ve stanu nebo v chatce. V případě, že chcete stanovat, tak myslete na to, že je potřeba vzít stan sebou. Ten může v mnoha ohledech dělat problémy, a to díky místu, které zabírá.

Ubytování v chatkách je mnohem pohodlnější, ale také praktičtější. Ovšem, je potřeba zamluvit chatky s dostatečným předstihem. Pokud budete zamlouvat chatky v kempech, které jsou po řece, tak musíte myslet na to, že je potřeba dodržet čas a termín. Tudíž si musíte rozvrhnout trasy tak, abyste je zvládli ujet a mohli se ubytovat.

Kempy na řece Moravě:

 1. Camping Aloisov
 2. TabořištěPískáč Postřelmov
 3. Kemp Sport Relax Bagr
 4. Půjčovna lodí IN LIFE MORAVA
 5. Tábořiště TYDRA Moravičany

Při plánování dovolené je dobré se zaměřit na kempy, kde chcete být ubytovaní. Poté naplánovat celý sjezd řeky Moravy tak, abyste vše dobře stihli a nejlíp rovnou navázali na autobus nebo vlak domů.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *