nejlepší deskové hry

Nejlepší deskové hry

Pokud si myslíte, že deskové hry už jsou dávno za zenitem, tak jste na velkém omylu! Dnes si představíme ty nejlepší deskové hry, která si musíte zahrát.

Deskové hry

Deskovky jsou tu už od nepaměti a mezi ty nejstarší hry patří hra go, dáma nebo šachy. Ačkoliv je těžké určit, jaké hry jsou ty nejstarší, tak princip deskových her je furt stejný. Rozloží se herní plán, nebo deska, na které soupeří lidé proti sobě. Principem každé hry je porazit všechny ostatní hráče a stát se vítězem. V dnešní době se však už moc nehraje Člověče nezlob se!, nebo šachy, ale spíše lidi zajímají moderní deskové hry. Dnes se proto podíváme na nejlepší deskové hry vůbec.

Top 3 nejlepší deskové hry

  1. Osadníci z Katanu – Hra vznikla již v roce 1995 a jejím autorem je Klaus Teuber. Jedná se o společenskou deskovou hru, kdy se snaží hráči osídlit ostrov Katan. Hra je určena pro 3-4 hráče a v dnešní době už má i rozšíření, které může být až pro 6 hráčů. Vydavatelem hry je společnost Albi, která má na svém kontě nespočet zábavných her. Princip hry spočívá v tom, že se snažíte co nejrychleji osídlit ostrov Katan. Na své cestě budujete vesnice, města a cesty a snažíte se co nejrychleji dosáhnout hranice 10 bodů. Ovšem není to tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Na cestě k výhře vás potká spousta problémů, nedostatek surovin a smlouvání s ostatními hráči. Záludnosti mohou přijít z jakékoliv strany a musíte tak být neustále ve střehu a předvídat hru. Pokud hledáte hru, u které se pobaví celá rodina, tak se určitě nechte vtáhnout do světa Katanu, který neomrzí ani po mnoha letech hraní.
nejlepší deskové hry
  • Brainbox kostka – Tato hra má mnoho verzí a je jen na vás, jaký okruh zábavy vás zajímá. Jedná se o zábavnou naučnou hru, jejímž úkolem je posbírat co nejvíce kartiček. Každá kostka má jiné zaměření a můžete si tak koupit kostku s tématem vesmíru, historie, příroda a další. Úkolem hry je vybrat si kartičku a za 10 vteřin si zapamatovat co nejvíce z dané karty. Hned po tom, co vezmete kartu se otočí přesýpací hodiny a vy si kartu pořádně prohlédnete. Poté se hodí kostkou a vyberete otázka, která odpovídá číslu na druhé straně. Pokud hráč odpoví správně, kartu si ponechá a na řadě je další hráč. Jedná se o perfektní hru na zabytí času a osvětlení vědomostí. Zaručeně se dozvíte něco nového a hru si oblíbíte. Navíc je velice skladná a můžete jí tak vzít na každou dovolenou.
nejlepší deskové hry
  • Sázky a dostihy – Osvědčená klasika, která nikdy neomrzí. Tato hra je tak známá, že nemá skoro cenu jí tady rozebírat. Od jejího vydání se prodalo stovky tisíc kusů a je oblíbená jak u nás, tak v zahraničí. Hra pojednává o koňských dostizích, kde nakupujete koně a sázíte na dostihy. Ročně se prodá skoro 20 tisíc kusů a stále je oblíbená jak u mladé, tak u starší generace. Tato hra společně s Monopoly se řadí mezi nejlepší deskové hry a rozhodně byste měli tuto hru alespoň jednou za život vyzkoušet.
nejlepší deskové hry

Deskové hry z televizních pořadů

V poslední době se velice ujaly hry z televizních pořadů a jejich obliba stále stoupá. Jakmile vyjde nový televizní pořad, kde lidé soutěží, tak se chvilku na to objeví i desková hry. Tyto hry sice nepatří mezi nejlepší deskové hry na světě, ale jsou i tak velice oblíbené. Řeč je o hrách Riskuj, AZ kvíz, Na lovu a mnoho dalších. Jedná se o vědomostní hry, díky kterým se dozví člověk něco nového.

Až příště budete přemýšlet o pořízení deskové hry, tak zvolte jednu zábavných her. Rozhodně nebudete litovat a užijete si spoustu zábavy s rodinou i přáteli.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *