výlet na Jižní Moravu

Výlet na Jižní Moravu

Přemýšlíte, kam o víkendu vyrazit s dětmi, ale nic vás nenapadá? Zkuste výlet na Jižní Moravu, kde se nehází nespočet zajímavých míst.

Každý kraj v České republice sčítá nespočet památek a možností na výlet. Ať už navštívíte jakýkoliv kraj, tak v každém z nich je možnost někam vyrazit. Dnes si představíme jihomoravský kraj, který má rozhodně co nabídnout. Výlet na Jižní Moravu vás rozhodně nadchne a budete rádi, že jste zvolili právě toto místo.

Výlet na Jižní Moravu

Při zmínění Moravy hned každého napadne sklípek a víno. Ovšem Jižní Morava není pouze o degustaci vína a pálenky, ale také o krásách přírody. Pokud se chystáte na Moravu, tak zvolte jedno z těchto míst.

  • Templštejn, zřícenina hradu – Tato zřícenina hradu se nachází nad řekou Jihlavou a v minulosti byl hrad založen řádem templářů. Od roku 1973 patří k chráněným památkám a do dnešní dne se dochovaly pouze pláště opevnění, studna a zbytky paláce. K Templštejnu se dá dostat od Jamolic (3km) nebo od Hrubšic (4km). Obě cesty vedou hezkou přírodou a dostane se sem snadno i s dětmi. Historie praví, že hrad Templštejn vznikl v roce 1281 a postupem času se rozšiřoval. Od zříceniny hradu se dá dostat do údolí řeky Jihlavy, kde se nachází kemp. Zde si můžete dát občerstvení a také zaplavat v místním bazéně. Vstup do kempu je během dne je zdarma.
výlet na Jižní Moravu
  • Mohelenská hadcová step – Ideální místo na delší procházku s dětmi nebo se psem. Tato step patří mezi národní přírodní rezervace a tyčí se nad řekou Jihlavou. Jako chráněné území byla prohlášená step už v roce 1933, a to díky rozmanitosti flóry a fauny, co se zde nachází. Pokud si chcete udělat celodenní výlet, tak doporučuji navštívit i rozhlednu Babylon. Ta je vzdálená jen kousek od hadcové stepy a nabízí perfektní výhled. Navíc po cestě není žádné občerstvení a právě u rozhledny se nachází veřejné ohniště, kde si můžete upéct buřty. Tudíž si vezměte pití a jídlo sebou, ať nemáte během výletu hlad.
výlet na Jižní Moravu
  • Koupaliště u Libuše – Pokud chcete klidnější výlet na Jižní Moravu, tak zkuste zvážit přírodní koupaliště, které se nachází jen kousek od Vyškova. Jedná se o zatopený lom, který byl ve 30 letech 20. století přebudován na koupaliště. Je zde vyžití jak pro děti, tak pro dospělé. Pozor, na koupališti platí přísný zákaz psů. Ovšem děti si to zde užijí na maximum. Těšit se můžete na volejbalové hřiště, 2 skokanské můstky, skluzavku a brouzdaliště. Hloubka v lomu dosahuje 14 metrů a je zde pravidelně kontrolována kvalita vody. Hned na koupališti se nachází restaurace a dva stánky s občerstvením. Samozřejmostí jsou sprchy a WC.
výlet na Jižní Moravu

Pokud tedy zvažujete výlet na Jižní Moravu, tak zkuste některý z následujících tipů. Rozhodně nebudete litovat a užijete si spoustu zábavy, na kterou jen tak nezapomenete.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *