nejrozšířenější drogy

Jaké drogy v současnosti berou mladiství nejčastěji?

V současné době je na černém trhu k dostání celá řada drog, a ačkoliv policie provádí neustále celou řadu kroků, aby tomu zabránila, jedná se o boj s větrnými mlýny. Pokud se tedy bojíte, že vaše dítě propadne drogám, není se čemu divit. Pojďme se tedy společně podívat na ty nejrozšířenější drogy mezi mladistvými.

Nejužívanější drogy mezi dětmi v České republice jsou:

  • Alkohol
  • Cigarety
  • Marihuana
  • Extáze
  • Pervitin

Alkohol

Alkohol řadíme mezi lehké drogy, které jsou snadno k dostání. Řada mladistvých konzumuje alkohol už kolem čtrnáctého roku života. První sklenku pak nejčastěji dostanou právě doma. Problém však nastává, když se z konzumace alkoholu stane pravidelná záležitost. Typické projevy opilého teenagera jsou malátnost, zmatení v prostoru a typický alkoholový zápach.

Cigarety

Hned po alkoholu jsou cigarety druhou nejrozšířenější lehkou drogou. A ačkoliv stejně jako alkohol, jsou cigarety v naší republice povolené až od osmnácti let, řada mladistvých se k nim dostane už kolem čtrnáctého roku života. Kouření cigaret však nemá žádné speciální projevy. To, že vaše dítě začalo kouřit, můžete poznat pouze podle typického zápachu.

nejrozšířenější drogy

Marihuana

Další velmi rozšířenou lehkou drogou, je marihuana. Mezi tvrdší verzi marihuany patří hašiš. V každém případě se však marihuana kouří – nejčastěji v podobě jointu (cigarety), nebo díky sklu, či bongu. Kuřáka marihuany můžete poznat díky opuchlým a začervenalým očím, či záchvatům hladu. Po kouření marihuany pak můžete mít dva druhy stavů. Prvním z nich je nekontrolovatelný smích. Druhou možností je naopak útlum, takzvaný zásek, kdy uživatel nečině sedí, přemýšlí a dívá se do prázdna.

Extáze

Extáze je v České republice nejužívanější taneční droga. Uživateli dodá energii a umožní mu doslova protančit celou noc. Díky náhlému přívalu extrémní energie je užívána především na diskotékách a zábavách.

Pervitin

Na rozdíl od předešlých drog, pervitin řadíme mezi drogy tvrdé a velmi nebezpečné. Pokud zjistíte, že vaše dítě bere pervitin, musíte začít okamžitě jednat. Jedná se totiž o nebezpečnou a velmi návykovou látku. Uživatele pervitinu poznáte podle velkých zornic. Typické jsou i stavy paranoje, agresivity, či zmatení. Z dlouhodobého hlediska pervitin výrazně snižuje IQ a zhoršuje fyzickou kondici. Pravidelní uživatelé jsou hubení a roztěkaní.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *